Oran kentinde 25 Haziran’da açılışı gerçekleştirilen oyunların 9 günü tamamlandı
Organizasyonda dün 4 altın 2 Kıbrıs Escort gümüş ve 6 bronz toplam 12 madalya kazanan Türkiye 9’uncu günün sonunda 41 altın 23 gümüş 32 bronz toplam 96 madalyayla genel sıralamadaki birinciliğini sürdürdü
Sıralamada İtalya 2’nci sıradaki yerini Lefkoşa Escort korurken Fransa mesken sahibi Cezayir’i geçerek üçüncü sıraya yükseldi
Kadın bayrak ekibi 3 oldu
Cezayir de düzenlenen 19 Akdeniz Oyunları nda ulusal atletler Ecem Dönmez sağ 2 Beril Böcekler sağda Girne Escort Merve Tuncel sol 2 Deniz Ertan’dan solda oluşan bayanlar 4×200 metre özgür bayrak kadrosu 8 05 41’lik derecesiyle bronz madalya elde etti
Mert Kılavuz’dan 1500 metrede bronz madalya
Cezayir de Magosa Escort düzenlenen 19 Akdeniz Oyunları nda ulusal yüzücü Mert Kılavuz 1500 metre özgür tarzda bronz madalya kazandı
Tekvandoda 2 altın 1 gümüş madalya
Kadınlar 49 kiloda Merve Dinçel finalde İspanya’dan Adriana Cerezo Iglesias’ı 7 1 yenerek altın madalya kazandı
57 kiloda final karşılaşmasına çıkan ulusal atlet Hatice Kübra İlgün ise Mısırlı Ashrakat Darwish’i 28 7 yenerek altın madalya elde etti
Erkekler 68 kiloda çaba den Hakan Reçber de finalde karşılaştığı İspanyol Javier Perez Polo’ya 25 24 yenilerek gümüş madalyada kaldı
Guliyev 200 metrede birinci
AA’nın haberine nazaran Dünya ve Avrupa şampiyonu atlet Ramil Guliyev 200 metre finalinde piste çıktı
Yarışı 20 21’lik dereceyle birinci sırada tamamlayan Guliyev bu dönemin en düzgün derecesine ulaşırken Akdeniz Oyunları’nda bu kategoride üst üste ikinci defa altın madalyaya ulaştı
Yarışı İtalyan Diego Aldo Pettorossi 20 65’lik vaktiyle gümüş İspanyol Daniel Rodriguez Serrano ise 20 78’lik müddetiyle üçüncü sırada tamamladı
Atıcılıkta Oğuzhan Tüzün’den altın madalya
Atıcılık branşında ulusal sportmen Oğuzhan Tüzün altın madalya kazandı
Oran kentindeki tertipte trap erkekler kategorisinde karşılaşmalar yapıldı
Oğuzhan Tüzün finalde 29 puan atarak altın madalyanın sahibi oldu
Yelkende Ecem Güzel’den bronz madalya
Yelken branşında çaba eden ulusal atlet Ecem Hoş bronz madalya kazandı
Cezayir’in Oran kentinde düzenlenen tertibin 9 gününde yelken yarışlarının finalleri yapıldı
Kadınlar ILCA 6 sınıfında yarışan Ecem Hoş bronz madalyanın sahibi oldu
Halterde Nuray Güngör Levent’ten 1 gümüş 1 bronz madalya
Milli halterci Nuray Güngör Levent silkmede gümüş koparmada bronz madalya kazandı
Oran kentinde gerçekleştirilen oyunlar bayanlar halter karşılaşmalarıyla sürüyor 71 kiloda podyuma çıkan Nuray Güngör Levent silkmede 122 kiloluk kaldırışıyla gümüş koparmada 99 kiloluk kaldırışıyla bronz madalya aldı
Koparmada 101 kiloluk kaldırışıyla Mısırlı Neama Said birinci 100 kiloluk kaldırışıyla Cezayirli Maghnia Hammadi ikinci oldu
Silkmede ise 125 kiloluk kaldırışıyla Mısırlı Neama Said birinci 121 kiloluk kaldırışıyla Cezayirli Maghnia Hammadi üçüncü sırada yer aldı
Gün gün madalya sayısı
Türkiye’nin tertip kapsamında günlere nazaran kazandığı madalya sayıları şöyle
İkinci gün 1 altın 1 bronz
Üçüncü gün 5 altın 4 bronz
Dördüncü gün 2 altın 3 gümüş 2 bronz
Beşinci gün 10 altın 6 gümüş 5 bronz
Altıncı gün 3 altın 2 gümüş 4 bronz
Yedinci gün 12 altın 5 gümüş 7 bronz
Sekizinci gün 4 altın 5 gümüş 3 bronz
Dokuzuncu gün 4 altın 2 gümüş 6 bronz